ماجرای احتکار ۵ میلیون ماسک در انبار دیجی کالا چیست؟
ماجرای احتکار ۵ میلیون ماسک در انبار دیجی کالا چیست؟

دیجی‌کالا گزارش صداوسیما مبنی بر احتکار ۵ میلیون ماسک را کذب دانست و نسبت به آن واکنش نشان داد و عنوان کرد این عدد ۵ میلیون ماسک که در گزارش اعلام شده کاملا مغرضانه و به دروغ عنوان شده است.

به گزارش نسل تدبیر، در روزهای گذشته ویدئویی در فضای مجازی و سایت های خبری در حال دست به دست شدن است که نشان می دهد خبرنگار شبکه تلویزیونی ایران کالا به همراه نماینده سازمان تعزیرات حکومتی وارد یکی از انبارهای دیجی کالا شده و خبر از کشف ۵ میلیون ماسک بهداشتی می دهند که به گفته آن ها به شکل غیرقانونی در این انبارها دپو شده است.

در این گزارش ویدیویی، رییس شعبه ۶۲ سازمان تعزیرات حکومتی درباره سرنوشت ماسک های کشف شده می گوید که این اقلام، برای عرضه در بازار تحویل مراکز مجاز داده می شود و با صاحبان آن نیز برخورد قانونی خواهد شد.

دیجی کالا با بیانیه ای، صداوسیما را به انتشار اخبار کذب متهم کرد. این شرکت در بیانیه ای که منتشر کرده، اعلام می کند که صبح امروز مامورین سازمان تعزیرات حکومتی به مرکز پردازش دانش مراجعه کرده اند و بدون توضیح، ۳۴ هزار ماسک فروخته شده به مشتریان دیجی کالا را جمع آوری کرده اند. اما عدد ۵ میلیون ماسک از کجا آمده است؟

دیجی کالا در بیانیه اش می نویسد:

«این عدد در گزارش مغرضانه شبکه تلویزیونی ایران کالا، به دروغ ۵ میلیون عدد عنوان شد. لازم به ذکر است که کلیه این ۳۴ هزار عدد ماسک در چندین روز پیش به فروش رفته و به نوبت در حال آماده سازی و ارسال به مشتریان بوده است.»

گزارش شبکه ایران کالا که دیجی کالا آن را کذب می داند

دیجی کالا همینطور توضیح داده که کمیسیونی در فروش ماسک ها نداشته و این مسئله را به عنوان مسئولیت اجتماعی خود ذکر کرده است. این شرکت همچنین در بیانیه خود می گوید: «هرگونه ادعای احتکار و سواستفاده از ارائه ی این خدمات به هموطنان در سراسر ایران، بی اساس، مغرضانه و کذب کامل است.»

دیجی کالا در بیانیه خود، از ۸ هزار مشتری که از سراسر ایران، این ۳۴ هزار ماسک را سفارش داده اند عذرخواهی کرده و گفته که فعلاً قادر به ارسال آن ها نیست.

متن کامل بیانیه دیجی کالا به شرح زیر است:

تصویر