مجتمع ایپک پالاس ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/رعایت استانداردهای روز دنیا در احداث پروژه
مجتمع ایپک پالاس ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/رعایت استانداردهای روز دنیا در احداث پروژه

مجتمع تجاری و تفریحی ایپک پالاس با مشارکت سرمایه گذار خارجی در غرب کلانشهر تبریز با پیشرفت ۹۰ درصد در حال احداث است.

به گزارش خبرنگار نسل تدبیر٬ جواد الفتی مسئول سرمایه گذاری پروژه ایپک پالاس روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران در خصوص این پروژه ابراز داشت: گروه سرمایه گذاری ایپک پالاس پس از ساخت بیش از یک هزار و۵۰۰ واحد مسکونی تصمیم به احداث مجتمع تجاری و تفریحی مطابق با استانداردهای روز دنیا گرفت٬ این گروه با دعوت از متخصصین و پیشکسوتان امر تجارت به منظور انتخاب بهترین مکان برای احداث چنین مجتمعی اقدام کرد.

وی افزود: گروه کارشناسی با بررسی آمایش جمعیتی و چکالی مراکز تجاری در کلانشهر تبریز به این واقعیت دست یافت که به غیر از مراکز تجاری منطقه بازار و مرکزی شهر٬ قریب به ۸۰ درصد مراکز خرید و مجتمع های تجاری این شهر در شرق تبریز مستقر شده اند درحالی که فقط ۲۶ درصد ساکنین این کلانشهر در منطقه شرق ساکن هستند و در غرب جمعیتی معادل ۵۵ درصد به غیر از مغازه های نواری حاشیه خیابان مورد دیگری لحاظ نشده است.

الفتی با اشاره به مشکلات شهر و انحصار مراکز تفریحی و تجاری در مرکز ، خاطرنشان کرد: از طرفی کمبود مراکز تجاری در غرب این شهر موجب افزایش سفرهای درون شهری به سمت مرکز شهر و مناطق شرقی این شهر می شود که ایجاد ترافیک و اتلاف وقت شهروندان از اثرات گریزناپذیر این معضل به شمار می رود.

مسئول سرمایه گذاری پروژه ایپک پالاس با بیان اینکه جز به جز این پروژه از درجه اعلا درست شده و در هیچ یک کم کاری نشده ، اظهار داشت: گروه سرمایه گذاری ایپک پالاس با اطمینان بالا از موفقیت پروژه نسبت به احداث یکی از بزرگترین و مجهزترین مراکز تجاری و تفریحی مطابق استانداردهای روز دنیا در جنوب غربی کلانشهر تبریز یعنی شهرک اندیشه اقدام کرد که یکی از بزرگترین و مدرنترین مراکز خرید تبریز به حساب می آید و عملیات احداث آن از سال ۹۲ در شهرک اندیشه تبریز آغاز شده و طی ماه های آتی( سه ماه سوم سال۹۸)  تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی در خصوص طبقات این مجتمع ابراز کرد: ایپک پالاس با فودکورت به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع, شهربازی به مساحت ۱۱۰۰ مترمربع و هایپرمارکت به مساخت ۱۵۰۰ مترمربع جهت رفع نیاز مراجعین و بازدیدکنندگان طراحی و ساخته شده است.

مسئول سرمایه گذاری پروژه ایپک پالاس در ادامه تصریح کرد: مجتمع تجاری و تفریحی ایپک پالاس دارای دویست واحد تجاری از مساحت ۱۷ مترمربع تا ۲۴۰ مترمربع است که مجموعه ای کامل جهت رفع نیازهای مراجعین را فراهم می کند، همچنین در این مجموعه دو سالن سینمایی ۳۰ نفره و ۸۰ نفره ایجاد می شود.

وی در بخش دیگری هم با اشاره به احداث پارک ماجراجویی،  عنوان کرد: مجتمع تجاری تفریحی ایپک پالاس طی قرارداد مشارکتی با مجموعه شهرداری تبریز شروع به احداث زمینی به مساحت ۸ هزار مترمربع در مجاور سایت خود، به نام پارک ماجراجویی کرده، این پارک با رویکرد ایجاد هیجان و با امکانات تفریحی بسیار خواهد بود که تمام تجهیزات، لوازم و وسایل بازیهای هجان انگیز در نظر گرفته شده است.

درژه، مدیر مجتمع تجاری و تفریحی ایپک پالاس نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: پروژه ایپک پالاس نخستین طرح  سرمایه گذاری ما نیست بلکه پیش از این چندین طرح را به مرحله اتمام رسانده ایم.

وی ادامه داد: یکی از طرح های سرمایه گذاری ما ایجاد پناهگاه حیوانات پردیس در تبریز بوده که زمینش را خریده و به انجمن حمایت از حیوانات دادیم که اکنون در حال فعالیت است .

درژه در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مجتمع تجاری و تفریحی ایپک پالاس توضیح داد: سازندگان مجتمع تجاری و تفریحی ایپک پالاس با هدف ایجاد یکی از مدرنترین مراکز تجاری و تفریحی در واگذاری واحدهای تجاری توانسته اند با واگذاری به صورت سرقفلی و تعیین مشاغل مرتبط در مغازه های زیر یکصد متر و واگذاری اجاره ای مغازه های بالای یکصد متر، فود کرت، هایپرمارکت و شهربازی و جذب برندهای معتبر، افتتاح همگی مغازه ها را در سال اول واگذاری قطعی کنند.

مدیر مجتمع تجاری و تفریحی ایپک پالاس در ادامه عنوان کرد: آنچه که موجب رونق اقتصادی یک مجتمع تجاری و تفریحی خواهد بود فقط فضاهای باز و امکانات سخت افزاری مانند المانهای معماری و تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی به روز نیست، بلکه امکانات نرم افزاری یعنی انسانها و مراجعان مجتمع می باشند که باعث رونق مرکز خرید خواهند بود.

گفتنی است در پایان این جلسه خبرنگاران بازدیدی از روند پروژه مجتمع تجاری و تفریحی ایپک پالاس تبریز همراه مسئولان اجرایی طرح داشتند.