• امروز : سه شنبه - ۱۴ مرداد - ۱۳۹۹
0
بهشتی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مطرح کرد:

تصویب اولین چشم انداز شهری پس از ۱۱۲ سال برای تبریز/ برنامه مدون، موثر در هدفمند سازی مسیر بودجه شهری

  • کد خبر : 152365
  • ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
تصویب اولین چشم انداز شهری پس از ۱۱۲ سال برای تبریز/ برنامه مدون، موثر در هدفمند سازی مسیر بودجه شهری
عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز از تصویب چشم‌انداز شهری برای تبریز پس از ۱۱۲ سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار نسل تدبیر، محمدباقر بهشتی در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه مدون شهر تبریز، عنوان داشت: شورای پنجم شهر تبریز برای هدفمند کردن مسیر بودجه در سال دوم شورا، برنامه چشم انداز برنامه ۵ ساله را مطرح وتصویب کرد که این مهم در تاریخ شورا و شهرداری تبریز بی سابقه است.

وی افزود: این برنامه مدون شهرداری تبریز برای اولین بار در طول تاریخ تاسیس این ارگان بوده و شهرداری تبریز ازسال ۱۲۸۶ تاکنون صاحب هیچ برنامه چند ساله ای نبوده است.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: مرکز پژوهش های شورای اسلامی کلانشهر تبریز برنامه مدون  ۱۲ ساله ای را در۱۴۴ ماده با استفاده از متخصصان و مدیران شهری تا سال ۱۴۰۹ تدوین و آماده سازی کرده است.

بهشتی خاطرنشان کرد: این چشم انداز دوازده ساله حاصل بیش از ۵۰ جلسه بررسی و تلاش اعضای مرکز پژوهش درقسمت های مختلف است که با تصویب در شورا، شهر تبریز را پس از ۱۱۲ سال صاحب برنامه مدون شهری می کند کهاین مهم در تاریخ شهر تبریز که اولین بلدیه کشور بوده، بی سابقه است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز، با اشاره به حرکت پیش دستانه شورای شهر مشهد و تهران درتصویب چندین دوره برنامه بلند مدت، یاد آور شد: متاسفانه شهرداری تبریز با وجود چهار دوره شورا دارای هیچگونهبرنامه ای برای هدفمند کردن بودجه شهری نداشته و این امر بسیار تاسف بار است چرا که اولین بلدیه از این شهر آغازشده است.

وی افزود: توسعه شهری قطعا بدون برنامه ریزی ممکن نیست  و این برنامه پنج ساله جهت فعالیت‌ دورهای بعدیشورای شهر امری ضروری است چرا که برنامه راهبردی و توسعه پایدار می تواند کمک بزرگی به کلانشهر تبریز بکند.

بهشتی ابراز داشت: هر فرد که صبح از خانه بیرون می آید از بدو حرکت با خدمات شهرداری روبرو است و همه مردمامروز از شهرداری که ارگانی خدماتی بوده انتظاراتی دارد چرا که  خوشبختانه امروزه مردم با آگاهی اقدامات اینارگان را رصد کرده و ایرادات و مشکلات را شخصا به اطلاع مسئولین می رسانند.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: مرکز پژوهش های شورا شهر تبریز پلی بین شهرداری و دانشگاه ها بوده چرا که باراه‌اندازی این مرکز، برنامه‌ی مدون شهری با علم استادان دانشگاه ها و با تجارب مدیران شهری ادغام می شود و راهرسیدن به توسعه هموار تر می شود.

وی نبود مدیریت واحد شهری را عامل افزایش هزینه‌ها و هدررفت انرژی شهرداری دانست و اضافه کرد: با هماهنگیهای لازم با سایر دستگاه‌ها می‌توان از این امر جلوگیری کرده و از موازی کاری و هزینه‌های اضافی جلوگیری به عملآورد لذا بودجه شهرداری هم باید با برنامه چشم انداز تطبیق داده شود.

بهشتی بودجه شهرداری تبریز در سال ۹۸ را واقعی ترین بودجه شهر تبریز در طول سنوات متمادی دانست و گفت: بودجه شهر تبریز در سال ۹۸ مبلغ ۲ هزار و ۶۶۳ میلیارد تومان است که بیش از ۱۲۰۰ میلیارد آن تحقق یافته که میزان۸۱ درصد از کل بودجه در ۶ ماهه اول سال جاری را شامل می گردد.

عضو شورای شهر تبریز در پایان با بیان اینکه شهرداری به طرف شهرفروشی نرفته است، خاطرنشان کرد: امروزشهرداری در دوران تصدی خود مناطق مسکونی را به فضای سبز و پارک تبدیل کرده و این در حالی است که میتوانست با تبدیل اندک فضای سبز به مناطق تجاری سود کلانی را به دست بیاورد.

لینک کوتاه : https://nasletadbir.ir/?p=152365

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.