مراغه نگین فرهنگی و تاریخی آذربایجان است
مراغه نگین فرهنگی و تاریخی آذربایجان است

استاندار آذربایجان‌شرقی مراغه را نگین فرهنگی و تاریخی آذربایجان دانست و افزود: مراغه یکی از شهرستان‌های پرافتخار کشور است.

به گزارش نسل تدبیر، محمدرضا پورمحمدی شامگاه یکشنبه در جلسه نخبگان و احزاب شهرستان مراغه افزود: در دنیای امروز تفاوت در ارتقا فرهنگ و دانش است و توسعه هر جامعه‌ای با این دو مؤلفه امکان‌پذیر بوده و باید برای متفاوت بودن از خودمان شروع کنیم.

وی افزود: استفاده از ظرفیت‌ها، تغییر در نگرش و باور، مشارکت و مسئولیت پذیری، شفاف سازی، قانون محوری و استفاده از خرد جمعی لازمه اساسی برای توسعه منطقه بوده و باید تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی به این موارد توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با تاکید بر ورود سازمان‌های مردم نهاد به مسائل روز کشور گفت: امروز باید به سمت کاهش تصدی‌گری دولت و استفاده از ظرفیت‌های مردم برویم و این امر با فراهم‌سازی زمینه‌ها از سوی مسئولان کشوری و استانی امکان‌پذیر است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه امروز متأسفانه در شاخصه‌های فرهنگی وضعیت خوبی نداریم، افزود: باید راه را برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، موسیقی، تئاتر و دیگر کارهای فرهنگی باز کنیم و در این میان استفاده از ظرفیت‌های جوانان مؤمن و انقلابی می‌تواند گره گشای مسائل فرهنگی باشد.

وی گفت: استفاده از قشر جوان، فرهیخته و دانشگاهی نیاز امروز جامعه ماست و باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آنها در شرکت‌های دانش بنیان در راستا اشتغالزایی استفاده کنیم.

وی در ادامه با تقدیر از عملکرد مثبت فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: فرماندار مراغه یکی از توانمندترین فرمانداران استان بوده که با مشارکت و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها وضعیت شهرستان را در زمینه‌های مختلف بهبود بخشیده است.

  • منبع خبر : مهر