مردم آذربایجان‌شرقی ۳۱ هزار میلیارد ریال مالیات دادند
مردم آذربایجان‌شرقی ۳۱ هزار میلیارد ریال مالیات دادند

رئیس سازمان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: درآمدهای عمومی استان در سال 1398 از 33 هزار و 950 میلیون ریال فراتر رفت.

به گزارش نسل تدبیر، داود بهبودی  امروز در حاشیه نخستین جلسه مجازی شورای برنامه ریزی، توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۹ در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۱۳۹۸ از درآمدهای مالیاتی استان ۳۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تحقق یافت.

وی افزود: از رقم مصوب حدود سه هزار و ۷۴۰ میلیارد ریالی سایر درآمدهای استان نیز حدود ۶۰ درصد یعنی بالغ بر دوهزار و ۲۴۰ میلیارد  ریال در سال گذشته تحقق یافت.

بهبودی توضیح داد: در این جلسه عملکرد بودجه استان در سه بخش درآمد، اعتبارات هزینه ای و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال ۱۳۹۸ مورد بررسی قرار گرفت؛ بر این اساس درآمدهای عمومی استان به رقم ۳۳ هزار و ۹۵۰ میلیون ریال بالغ شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: همچنین رقم ۶ هزار و ۳۳ میلیون ریال اعتبارات هزینه‌ای (جاری) و بالغ بر پنج هزار و ۷۷۲ میلیون ریال اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به اجرای پروژه‌های عمرانی استان اختصاص یافت.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: اعتبارات پروژه‌ها و دستگاه‌های ملی در ارقام مذکور لحاظ نشده است که با در نظر گرفتن آنها مجموع اعتبارات از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال فراتر می رود.

بهبودی یادآور شد: در این جلسه پروژه‌های پیشنهادی استان برای تحقق شعار جهش تولید طرح و مقرر شد برای تصویب نهایی به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ابراز داشت: عملکرد سال ۹۸ و پروژه های پیشنهادی سال ۹۹ اقتصاد مقاومتی استان نیز از دیگر موارد مطروحه در جلسه امروز بود.

وی افزود: در این جلسه ۱۲ مصوبه کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری و شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست مورد طرح، بررسی و تصویب قرار گرفت.

  • منبع خبر : فارس