• امروز : شنبه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۹
1

مرکز مدیریت سلامت تبریز همکار سازمان جهانی بهداشت شد

  • کد خبر : 17579
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۷:۰۳
مرکز مدیریت سلامت تبریز همکار سازمان جهانی بهداشت شد
مرکز ملی مدیریت سلامت تبریز پس از 4 سال همکاری مناسب با سازمان جهانی بهداشت دوباره به عنوان همکار این سازمان انتخاب شد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران روز سه شنبه در آیین انتخاب این مرکز به عنوان همکار سازمان جهانی بهداشت گفت: وجود پتانسیل‎های بالا در مرکز ملی مدیریت سلامت تبریز و سابقه همکاری ۴ ساله با این مجموعه از علل اصلی انتخاب مجدد آن به عنوان مرکز همکار است.
کریستف هاملمان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: این دانشگاه مرکز ترافیک دانشگاه حرفه‎ای و سیستماتیک بوده و به مسایل بهداشتی حاشیه‎ شهرها توجه می کند.
وی اظهار داشت: همکاری مرکز مدیریت سلامت تبریز با سازمان جهانی بهداشت باید به گونه‎ای باشد که پس از پایان ۴ سال دوباره به این همکاری ادامه دهد.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین‎الملل نیز در این آیین گفت: ۱۸ مرکز از مجموع ۳۰ مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در منطقه‌ مدیترانه شرقی در ایران فعال است.
محسن اسدی لاری افزود: تعیین مراکز همکار در کشورهای مختلف از اقدام های سازمان جهانی بهداشت است.
وی اظهار داشت: سازمان جهانی بهداشت همکاری‎ بسیار خوبی با منطقه‎ مدیترانه‎ شرقی و کشور ما به ویژه در زمینه نظام سلامت دارد و این همکاری پس از شروع طرح تحول سلامت در سال ۹۳ بیشتر شده است.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین‎الملل مرکز ملی مدیریت سلامت تبریز را از مجموعه‎های با عملکرد بسیار خوب ارزیابی و یادآوری کرد: در سایه عملکرد مناسب این مجموعه دوباره این مرکز به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت انتخاب شد.
اسدی لاری از حضور ۲۵ نفر از مدیران ارشد کشورهای عراق و افغانستان در کارگاه تربیت مربی و مراقبت بیمارستانی در تبریز خبر داد و افزود: با همکاری معاونت توسعه و درمان وزارت بهداشت همه مدیران ۶۰۰ بیمارستان دولتی کشور با هدف ارتقای فعالیت‎های بیمارستانی به مدت ۲ سال تحت آموزش‌های مدیریت بیمارستانی قرار گرفته‎اند.
وی گفت: برنامه تربیت مربیان بیمارستانی (TOT) شامل هفت ماژول از جمله حوزه حاکمیت، بیمارستانی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت اطلاعات، زنجیره کیفیت و ایمنی است.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین‎الملل یادآوری کرد: افراد شرکت کننده در این کارگاه‎ها تنها در یکی از این ماژول‎ها (بخش قابل نصب و استفاده) تحت تعلیم قرار گرفته و در نقش یک مربی در سطح کشور خودشان فعالیت می‎کنند.
اسدی لاری با اشاره به اینکه اقدام های وزارت بهداشت هم راستا با سیاست‎های سازمان جهانی بهداشت است افزود: کنترل و پیشگیری از بیماری‎های غیرواگیر از جمله این اقدام هاست.
وی گفت: با توجه به چهلمین سالگرد راه اندازی نظام ارایه مراقبت‎های اولیه سلامت در دنیا، کشور ما نیز در این زمینه اقدام های خوبی انجام داده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این آیین گفت: مرکز ملی مدیریت سلامت راهی برای اتصال به سازمان جهانی بهداشت است.
محمدحسین صومی افزود: وظیفه مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت، آموزش و پژوهش در حوزه سلامت از پایین‎ ترین سطوح برای عموم مردم تا آموزش روش‎های عالی مدیریت سلامت است.
وی اظهار داشت: پس از تاسیس این مرکز در حدود ۱۷ سال قبل، اقدام های خوبی برای اتصال این مرکز به مهم‎ترین و فعال‎ترین سازمان در حوزه‌ سلامت (سازمان جهانی بهداشت) انجام شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآوری کرد: ساختار مرکز ملی مدیریت سلامت تبریز اکنون توسط وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه به رسمیت شناخته شده و ردیف اعتباری خاصی برای آن در نظر گرفته شده است.
صومی ادامه داد: وجود همکار ارزشمندی مانند سازمان جهانی بهداشت در کنار این مجموعه بسیار ارزشمند بوده و تلاش می شود تا در حوزه انتقال و تولید دانش گام‎های محکمی برداشته شود.
وی وجود حیطه‎های آموزشی و پژوهشی، بهره ‎مندی از اعضای هیات علمی توانمند در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور و فیلد(ستون یک جدول) وسیع ارایه خدمات از خانه‎های بهداشت تا بیمارستان‎ های فوق تخصصی زمینه خوبی را برای همکاری این مرکز با سازمان جهانی بهداشت فراهم کرده است.
همزمان با این آیین، کارگاه تربیت مربی، مراقبت و مدیریت بیمارستانی با حضور مدیرانی از کشورهای افغانستان و عراق نیز به کار خود پایان داد.

لینک کوتاه : https://nasletadbir.ir/?p=17579

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کلمات کلیدی