مسئولان عقب‌نشینی نکنند/قدردانی از مواضع رئیس‌جمهور در سازمان ملل
مسئولان عقب‌نشینی نکنند/قدردانی از مواضع رئیس‌جمهور در سازمان ملل

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه تنها راه نجات کشور مقاومت است، گفت: مسئولان عقب‌نشینی نکرده و مقاومت کنند چراکه ما پیروز می‌شویم.

به گزارش نسل تدبیر، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه تبریز که با حضور پرشور و باشکوه مردم ولایی تبریز در مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد افزود: در امر به‌معروف و نهی از منکر اولویت با نزدیکان است، مثلاً از پسر و دختر خود شروع کنیم که دنبال کارهای خلاف نروند و حجاب را رعایت کنند.

وی ادامه داد: در تبلیغ دین حال افراد ضعیف را رعایت کنیم، ما که امربه‌معروف و تبلیغ دین می‌کنیم باید هم منطقی حرف بزنیم و هم منطقی قبول کنیم.

امام‌جمعه تبریز با بیان اینکه ترس از خدا برای آن فردی که به تبلیغ دین مشغول بوده از الزامات است، ادامه داد: این امربه‌معروف و نهی از منکر است که نظام اسلامی را جوان نگه می‌دارد.

شرط لازم برای کاندیداهای انتخابات مجلس

وی افزود: در انتخابات پیش روی مجلس، نمایندگانی که به مجلس می‌فرستیم باید در مقابل مردم متواضع باشند.

آل هاشم ادامه داد: در انتخابات نمایندگانی که به مجلس می‌فرستیم، باید در برابر تخلفات بی‌تفاوت نباشند و با قاطعیت رسیدگی شود.

امام‌جمعه تبریز ادامه داد: به آن کاندیدایی رأی دهیم که در برابر مردم متواضع باشد، خدایی ناکرده قدرت نباید نماینده مجلس را اسیر کند.

وی به حضور ناشنوایان در نماز جمعه اشاره کرد و با قدردانی از معلولان و ناشنوایان ابراز داشت: باید مشکلات معلولان و ناشنوایان برطرف شود.

وی به هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی اشاره کرد و گفت: آتش‌نشانان عزیز در مواقع بحران خود را به آب‌وآتش می‌زنند تا مردم در آرامش باشند.

وی افزود: دیروز توسط قرارگاه فضای مجازی سپاه عاشورا به مناسبت هفته دفاع مقدس گروه سرود شهید تجلایی در دونقطه شهر اجرا داشت که استقبال خوبی شد.

آل هاشم سپس اظهار داشت: کتابی امروز رونمایی می‌شود که در مورد خاطرات یک جانباز است که این استان اولین استانی است که در مورد رونمایی این کتاب اقدام می‌کند.

اولیای دانش آموزان با مدارس و معلمین ارتباط داشته باشند

وی به ایام بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: خانواده‌ها ارتباط خود را با محیط‌های آموزشی فرزندان خود قطع نکنند، بعضی خانواده‌ها هستند که در اول سال فرزند خود را مدرسه می‌گذارند و تا آخر سال خبر نمی‌گیرند، باید اولیا با مدارس و معلمین ارتباط داشته باشند.

وی خطاب به معلمان گفت: معلمان عزیز و پرتلاش ازنظر تربیت صحیح دانش آموزان، فداکاری زیادی کنید.

آمریکا می‌خواهد به ظلم و ستم‌های خودسر پوش بگذارد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در خصوص حمله به تأسیسات عربستان نیز گفت: آمریکا ضمن مطرح کردن ادعای حمله به تأسیسات نفتی عربستان می‌خواهد به ظلم و ستم‌های خودسر پوش بگذارد.

وی گفت: قبل از سفر رئیس‌جمهور کشورمان به مقر سازمان ملل، دولت ترامپ تلاش کرد تا ابتکار عمل از جمهوری ایرانی گرفته شد و برجام به فراموشی سپرده شود.

آل هاشم ادامه داد: کشورهای اروپایی نیز در اقدامی از پیش طراحی‌شده درصدد پیوند زدن این اتفاقات در مقابل ایران هستند تا از این طریق، کشور ما را به عقب‌نشینی از اقتدار منطقه‌ای و توانمندی موشکی مجبور سازند.

وی گفت: انگلستان و آلمان و فرانسه با صدور بیانیه‌ای خواستند ایران را تحت‌فشار قرار دهند، ایران برای نشان دادن حسن نیت خود کشتی انگلیسی را که دچار تخلف و توقیف‌شده بود، آزاد کرد.

تنها راه نجات کشور مقاومت است

وی گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند تنها راه ایران مقاومت است و بس؛ هر جا مقاومت کردیم پیروز شدیم هر جا با هر توجیهی عقب‌نشینی کردیم جز شکست به دست نیاوردیم. توصیه ما به مسئولین این است که عقب‌نشینی نکنند و مقاومت کنند.

وی با قدردانی از مواضع رئیس‌جمهور در سازمان ملل گفت: رئیس‌جمهور کشورمان با توجه به رهنمود رهبرمان، حرف‌های ایشان را در سازمان ملل مطرح کردند.

آل هاشم ادامه داد: رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان فرمودند لازمه و اساس استمرار پیشرفت کشور توکل بر خدا، ایستادگی، اعتماد به جوانان به‌ویژه جوانان انقلابی، حمایت واقعی از تولید داخلی و قطع امید از بیگانگان است.

وی افزود: رهبر انقلاب دیروز پیامی در تجلیل از شهیدان صادر کردند و فرمودند یاد و نام شهید مایه سربلندی ملت و نشانه راه به‌سوی پیروزی است، همه وظیفه‌داریم نام‌های نورانی شهیدان را تکریم کنیم و در یادها ماندگار سازیم، افتخاری است بر کوی‌ها و برزن‌ها که نام شهدا بر فراز آن بدرخشد.

  • منبع خبر : مهر