مشکلات اقتصادی کشور ناشی از سوء‌مدیریت‌هاست
مشکلات اقتصادی کشور ناشی از سوء‌مدیریت‌هاست

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، با بیان اینکه بیشتر مشکلات کشور منشأ داخلی دارد و ارتباطی به تحریم‌ها ندارد، گفت: سیاست‌های ناکارآمد دولت تأثیر مستقیمی در مشکلات فعلی در حوزه معیشت و اقتصاد کشور داشته است.

به گزارش نسل تدبیر، محمدحسین فرهنگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی ایجاد شده در کشور، اظهار داشت: سیاست‌های ناکارآمد دولت تأثیر مستقیمی در مشکلات فعلی در حوزه معیشت و اقتصاد کشور داشته است.

وی با اشاره به اینکه ما یک کشور چهار فصل، ثروتمند و غنی داریم و از نظر ذخایر نفتی، گاز و معادنی که در کشور وجود دارد بسیار غنی هستیم، گفت: سوء‌مدیریت‌ها باعث شده که از این ثروت‌ها به نحو احسن استفاده نشود و به تبع آن، مشکلات اقتصادی و معیشتی نیز برای مردم ایجاد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اگر مسئولین ما در دوره‌های مختلف به دغدغه‌های مقام معظم رهبری، به‌خصوص هشدارهایی که در رابطه با مسائل اقتصادی در دولت‌های دهم، یازدهم و دوازدهم داده‌اند، توجه کرده بودند، ما مشکلات کنونی را نداشتیم.

فرهنگی با تأکید بر اینکه بیشتر مشکلات کشور منشأ داخلی دارد و ارتباطی به تحریم‌ها ندارد، اظهار داشت: متأسفانه، مسئولان همواره مشکلات را به گردن دیگران می‌اندازند و از تأثیر ترامپ و نتانیاهو و آل‌سعود سخن می‌گوییم و آنها را مسبب شرایط فعلی کشور می‌دانیم، در صورتی که دلایل اصلی مشکلات ما داخلی است؛ اگر ثروتی که کشور ما دارد درست استفاده شود، نه تنها کشور خودمان، بلکه ۱۰ کشور دیگر را هم می‌توانیم اداره کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تحریم‌ها نمی‌تواند نقش مؤثری در شرایط امروز کشور از لحاظ اقتصادی و معیشتی ایفا کند، گفت: مدیریت جهادی مسئولان اقتصادی کشور و استفاده از مدیران جهادی و اهل عمل، راهکار اصلی برون‌رفت از وضع فعلی اقتصادی کشور است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، می‌تواند در بهبود وضع معیشتی و اقتصادی کشور مؤثر باشد که باید مدنظر قرار گیرد.

  • منبع خبر : تسنیم