مطهری‌های گام دوم انقلاب نسبت به انقلاب زدایی از جامعه، حساس باشند
 مطهری‌های گام دوم انقلاب نسبت به انقلاب زدایی از جامعه، حساس باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: مطهری های گام دوم انقلاب، باید همان نسبتی را با انقلاب داشته باشند، که شهید مطهری داشت و باید حرف انقلاب را تا اقصی نقاط کشور، منطقه و جهان امتداد دهند.

به گزارش نسل تدبیر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم با حضور در ارتباط ویدئو کنفرانسی با اساتید دانشگاه صنعتی سهند با تبریک هفته معلم و گرامیداشت مقام استاد با بیان اینکه حرکت در مسیر گام دوم انقلاب نیازمند تفکر شهید مطهری است، گفت: مطهری‏ های گام دوم انقلاب باید انقلابی بوده و نسبت به توطئه انقلاب‏زُدایی از حوزه و جامعه حساس باشند.

امام جمعه تبریز افزود: تفکر استاد مطهری چارچوبی است که می‏توان بعنوان یک بنیان به آن تکیه کرد تا در مسیر حرکت گام دوم انقلاب دچار انسداد و رکود نشد. وی شهید مطهری را یک الگو برای جامعه دانست و گفت: خط فکری که می‏تواند انقلاب را از نظر فکری حفظ کند، همان خط فکری مطهری است، یعنی اسلام ناب و بدون التقاط و بدون گرایش به جریان‏های التقاطی و انحرافی.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: مطهری‏ های گام دوم انقلاب باید حرف انقلاب را تا اقصی نقاط کشور، منطقه و جهان امتداد دهند و برای سؤالات جدید، پاسخ‏های متناسب و منطقی ارائه دهند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: مطهری‏ های گام دوم انقلاب باید تفکر ناب اسلامی را از خطر التقاط و انحراف به مسیر تفکرات وارداتی شرقی و غربی مصون بدارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با تقدیر از تلاش های اساتید و معلمان در روزهای کرونایی گفت: در روزهای بحرانی کرونا اساتید در سنگر علم و اندیشه نقشی ماندگار از خود بجای گذاشتند و اجازه ندادند شرایط حاکم بر جامعه آسیب زیادی به آموزش دانش آموزان و دانشجویان وارد سازد./*