موردی از ویروس کرونا در استان نداریم/ضرورت تقویت روحیه مسئولیت پذیری
موردی از ویروس کرونا در استان نداریم/ضرورت تقویت روحیه مسئولیت پذیری

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سایه توجه ویژه مسئولان به مبارزه با مواد مخدر استان، آذربایجان شرقی به استانی الگو برای سایر استان های کشور در زمینه مبارزه با مصرف مواد مخدر شده است.

به گزارش نسل تدبیر، دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با قدردانی از مشارکت مردم استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ مشارکت مردم استان در این دوره از انتخابات، ۴۳ درصد بود که بالاتر از متوسط کشوری است.

مردم نشان دادند که مدافع انقلاب اسلامی هستند

 وی ابراز کرد: برخلاف ادعای برخی جریانات سیاسی در داخل و خارج کشور، این بار نیز هموطنان ما نشان دادند که همواره همراه رهبری و ارزش های اصیل انقلاب اسلامی هستند.

وی مبارزه با شیوع مصرف مواد مخدر در استان را از جمله سیاست های اصلی مدیریت ارشد استان دانست و با قدردانی از زحمات استانداران سابق استان در این زمینه عنوان کرد: خوشبختانه استان آذربایجان شرقی علی رغم موقعیت بسیار حساس و استراتژیکی خود، امن ترین و پاک ترین استان در زمینه اعتیاد و بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی دیگر است.

آذربایجان، الگویی برای سایر استان های ایران 

استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا ادامه داد: استان آذربایجان شرقی به استانی الگو برای سایر استان های کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر است که باید این اقدامات ارزنده با همکاری تمامی دستگاه های مسئول استمرار یابد.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت مراقبت شهروندان برای جلوگیری از ابتلا به کرونا و سایر بیماری های تنفسی و فصلی تاکید کرد و افزود: خوشبختانه هیچ مورد مثبتی از ویروس کرونا در استان مشاهده نشده و باید اقدامات نظارتی، احتیاطی و بهداشتی لازم برای پیشگیری از ابتلای شهروندان به این بیماری خطرناک، مورد توجه مسئولان امر باشد.

وی خواستار کنترل تمامی مبادی ورودی و خروجی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مسئول شد.

وی همچنین به اهمیت مشارکت عمومی مردم در تمامی بخش های مورد نیاز شد و گفت: متاسفانه حس مسئولیت پذیری در جامعه کمرنگ شده و به عنوان مثال، کمتر کسی برای پارو کردن محوطه خانه خود اقدام می کند. دستگاه های فرهنگی باید تلاش بیشتری برای تقویت روحیه مسئولیت پذیری و مشارکت همگانی مردم داشته باشند.

روحیه مسئولیت پذیری در جامعه تقویت شود

استاندار آذربایجان شرقی، مسئولیت پذیری را از جمله شاخصه های شهروند بودن برشمرد و گفت: شهرنشینی و شهروندی دو مقوله جدا از هم هستند که باید تفاوت این دو مورد و حقوق و تکالیف شهروندی نیز برای اقشار مختلف مردم تبیین شود.

استادرحیمی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده توسط این شورا در یازده ماهه نخست سالجاری گفت: کمپ بانوان مرکز ماده ۱۶ تبریز در صورت حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر و همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اردیبهشت ماه سال آتی مورد بهره برداری قرار می گیرد.