نمایش بهترین بستر براى معرفى “کوراوغلو”/ ضرورت توجه به قهرمان‌پروری توسط مسئولان
نمایش بهترین بستر براى معرفى “کوراوغلو”/ ضرورت توجه به قهرمان‌پروری توسط مسئولان

شاعر، پژوهشگر و فولكولور شناس تبريزى اجراى نمايش را بهترين بستر و تاثيرگذارترين مديوم براى شناساندن قهرمانان ملى كشور و از جمله معرفى شخصيت برجسته "كوراوغلو" دانست.

به گزارش نسل تدبیر، على اصغر عزیزپور گفت: سطح مطالعه کتب مرتبط با مفاخر ملى در میان شهروندان رشد چشمگیرى داشته اما هیچ روشى به اندازه هنرهاى نمایشى نمى تواند قهرمانان ملى را به نسل هاى جدید معرفى کند.

استاد دانشگاه‌هاى تبریز ادامه داد: از صمیم قلب خوشحالم که زندگى ، شخصیت و تاثیرات قهرمانانى مانند “کوراوغلو” براى تماشاى مردم و به ویژه جوانان در قالب هنر فاخر و پویاى تئاتر آماده سازى مى شود.

عزیزپور اضافه کرد: در کشورهاى مختلف، افراد بسیار کم اهمیت تر و حتى ساختگى را به واسطه هنر و رسانه در بوق و کرنا مى کنند و از آنها قهرمان مى‌سازند.

وی ادامه داد: این موضوع باید اهمیت قهرمان پرورى را براى مسؤلین فرهنگى و اهالى فرهنگ روشن تر کرده و تلنگرى براى نگاهداشت و پاسداشت قهرمانان ملى باشد.

این استاد ادبیات همچنین گفت: اجراى نمایش کوراوغلو نشان از عزم جدى هنرمندان براى نشر فرهنگ بومى و ایجاد تفاخر ملى در جوانان دارد.

نمایش “کوراوغلو” به نویسندگى و کارگردانى یعقوب صدیق جمالى و تهیه کنندگى هادى زرگرى پور ، اواخر بهمن ماه در تبریز اجرا خواهد شد.

براى اجراى این نمایش بیش از ١٠٠ هنرمند در شاخه هاى بازیگرى ، هنرورى ، حرکات موزون و موسیقى آذربایجانى و عاشیقى بر روى صحنه خواهند رفت/ انتهاى خبر