• امروز : شنبه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۹
2
یادداشتی به قلم "رحیم قاسم‌زاده"، بخشدار سابق مرکزی تبریز:

پنیر لیقوان، گوشت قربانی صدا و سیما برای چرب‌زبانی/ آقای مجری، حواستان باشد!

  • کد خبر : 163093
  • 05 ژوئن 2020 - 10:36
پنیر لیقوان، گوشت قربانی صدا و سیما برای چرب‌زبانی/ آقای مجری، حواستان باشد!
رحیم قاسم‌زاده، بخشدار سابق مرکزی تبریز نسبت به تخریب پنیر لیقوان تبریز در صدا و سیما واکنش نشان داد.متن این یادداشت را در زیر بخوانید.

“سارساخ”: واژه ای است ترکی برای توصیف  کسی که انتظار می‌رود اندیشیده و رندیده سخن بگوید، اما بلاهت از بیانش سرازیر است. مجری نمی‌دانم کدام برنامه تلویزیونی شبکه یک سیمای مثلا ملی که باید بهانه پیدا کند برای تکریم و تحبیب آحاد ایرانیان، به بهای خوشایند و تبلیغ حامی مالی برنامه اش، یکی از سرمایه ها و دستاوردهای مردم روستایی در آذربایجان را آلوده می‌خواند و نادانسته و نیندیشیده نمک می پاشد روی زخم حاصل از ناکارآمدی حکمرانی ما، که نه تنها مسیری برایشان هموار نکرده که به بهانه دهها قانون و آیین نامه بند بر دست و پایشان زده.

لیقوان روستایی است در جنوب تبریز که کارآمدترین شرکت‌های لجستیک و تامین کالا تا مدرنترین شرکت‌های لبنیاتی دنیا هم نمی توانند سازوکار و مکانیسم تامین شیر و تولید و فرآوری اش را حتی روی کاغذ ترسیم کنند. مردان و زنانی که تدبیر و سخت کوشی شان از چالدران تا مغان از ارس تا سهند، در مراتع مستعد رمه گردانی کرده و با رعایت قاعده ای نانوشته محصول شیر گوسفندان مراتع آذربایجان را هر روز و هر شب به این روستا منتقل می کنند و با تولید پنیری زبانزد، هزاران نفر را مستقیم یا غیر مستقیم به کار می‌گیرند و سفره میلیونها نفر را طعم و برکت می‌دهند.

هنوز نظام تقنینی و اجرایی ما نتوانسته گامی برابر با آنان برای حمایت و توسعه محصولشان بردارد اما بسیار برایشان مانع تراشیده است.

نتوانسته ایم از مراتعشان مراقبت کنیم. به اتهام چرا، دادگاهیشان کرده ایم. به اتهام عدم رعایت دستورالعمل‌هایی که مغایر شیوه تولیدشان هست قفل بر کارگاههایشان زده ایم و هرکسی که توانسته از نام و شیوه شان برای رونق دکان خود بهره برده است.

آقای مجری حواسشان باشد نمونه تولیدات وطنی از این جنس به تعداد انگشتان یک دستشان هم نمی‌رسد. صفرهای چک شرکت‌هایی که سنگش را به سینه می‌زنند نمی تواند یک دهم مردم سخاوتمند و مدبر این روستا اشتغال و محصول و کیفیت بیافریند.

رحیم قاسم زاده
بخشدار سابق مرکزی تبریز

لینک کوتاه : https://nasletadbir.ir/?p=163093

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 3انتشار یافته : ۱
  1. احسنت یاشیاسیز مندع اذربایجان محصولاتینان حمایت الیرم

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.