پیگیر تامین نقدینگی واحدهای تولیدی هستیم
پیگیر تامین نقدینگی واحدهای تولیدی هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی صحبت هایی که با تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی و تولیدی داشتیم، دستیابی به نقدینگی از مهم ترین مشکلات بوده که پیگیر حل آن هستیم.

به گزارش نسل تدبیر ، رضا رحمانی  روز سه شنبه  در حاشیه بازدید از خط تولید رادیاتورهای صنعتی در شهرک صنعتی اشتهارد البرز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ظرفیت تولید و صادرات در کشور وجود دارد اما فراهم کردن سرمایه در گردش به منظور تهیه مواد اولیه مهم بوده که آن را پیگیری می کنیم.
وی با بیان اینکه تامین نیازهای بازار شب عید از اهمیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: در بخش تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع نیز اقداماتی در حال انجام است.

رحمانی با بیان اینکه رصد بخش تولید و صنعت را در تمام استان های کشور داریم گفت: طی نشست هایی که با یکی از واحدهای تولید لوازم خانگی داشتیم، اعلام کردند که تا چند ماه آینده یک میلیون دستگاه انواع لوازم خانگی را تولید و روانه بازار می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ساماندهی صنوف تولیدی اشاره  کرد و گفت:  بیش از ۶٠٠هزار واحد صنفی تولیدی و خدمات فنی در کشور فعال هستند که هر کدام بیش از ١٠٠کارگر دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در بخش  نظام بانکی از منابعی که می توان برای صنوف تولیدی استفاده کنیم کم توجهی شده، گفت: پیگیری هایی داشتیم تا هر خدمات و منابعی که وجود دازد مشمول فعالان این حوزه شود.

وی در ادامه به خوشه های تولیدی و صنعتی در کشور اشاره کرد و افزود: بیش از ۴٠٠ خوشه در کشور شناسایی شده است.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های بخش تولید و صنعت البرز اشاره کرد و گفت: اشتهارد یکی از قطب های اصلی صنعت در کشور است که ٨٠درصد از ظرفیت های در کارخانه های این شهرک فعال هستند.

وی با اشاره به خط تولید رادیاتورهای صنعتی در اشتهارد گفت: با بهره برداری از این واحد از واردات بی نیاز شدیم، در سال اول موفق به صادرات شدند و کیفیت لازم برای حضور در بازارهای صادراتی در دنیا را دارند.

رحمانی گفت: البرز به همت استاندار و فعالان اقتصادی که در این استان حضور دارند در کنار صنعتی بودن آن مشکلات کمتری در این بخش نسبت به سایر نقاط صنعتی کشور داشته و تولید به خوبی در این استان در جریان است.

وزیر صنعت ،معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز در سفر به استان البرز از طرح پایلوت فناوری عناصر نادر خاک و سایر عناصر استراتژیک دراین استان رونمایی کردند.

شهرستان اشتهارد واقع در ۷۰ کیلومتری جنوب غربی کرج مرکز استان البرز با برخورداری از حدود ۲ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی قطب صنعتی البرز است.