• امروز : چهارشنبه - ۱۸ تیر - ۱۳۹۹
0
خبر/

کاشت ۲۵۲ هزار و ۴۷۳ اصله درخت و درختچه تا نیمه خرداد

  • کد خبر : 163252
  • 09 ژوئن 2020 - 14:02
کاشت ۲۵۲ هزار و ۴۷۳ اصله درخت و درختچه تا نیمه خرداد
در راستای تحقق شعار سال ۹۹ شهرداری تبریز مبنی بر توسعه و افزایش سرانه فضای سبز، مناطق و سازمان های مجموعه شهرداری تبریز از آغاز نهضت درختکاری تا کنون اقدام به کاشت ۲۵۲ هزارو ۴۷۳ اصله درخت و درختچه کرده است.

به گزارش نسل تدبیر، شهرداری تبریز در هفته‌های اخیر علاوه بر اجرای نهضت آسفالت در خیابان ها و محلات مختلف شهر برای تحقق وعده کاشت ۱ میلیون اصله درخت و درختچه در تبریز همت کرده است و در این راستا شاهد نگاه ویژه شهرداری تبریز به بحث فضای سبز هستیم.

کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه یکی از برنامه های مهم شهرداری تبریز به شمار می آید تا گام بلندی برای باغ شهر شدن دوباره تبریز باشد که روزگاری به باغ شهر ایران معروف بود.

مجموعه سازمان‌های مرتبط و مناطق دهگانه شهرداری با برنامه ریزی جامع اقدام به درختکاری و گلکاری در حجم وسیع کرده اند تا چهره شهر در این روزهای بهاری، زیبایی خاصی به خود گیرد.

در ادامه، آمار درختکاری شهرداری تبریز به تفکیک مناطق از آغاز نهضت درختکاری تا ۱۵ خرداد را مشاهده می کنید که این آمار در کل ۲۵۲ هزار و ۴۷۳ اصله بوده است.

منطقه ۱: ۳۹ هزار و ۶۲۸

طی هفته گذشته ۶ هزارو ۵۰۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه یک تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۳۹ هزار و ۶۲۸ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در محورهای ولیعصر، پارک شمس، توانیر، پارک پروین اعتصامی، پارک ولیعصر، محور بلوار استاد شهریار، چایکنار، آنالار و اتالار، چشم انداز، ولی امر، قله و نگین پارک انجام یافته است.

منطقه ۲: ۳۷ هزار و ۸۱۶

طی هفته گذشته ۱۱ هزارو ۹۶۵ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه دو تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۳۷ هزار و ۸۱۶ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در محورهای جاده ائل گلی، بلوار دکتر حسابی، اتوبان شهید کسائی، جاده باسمنج، خیابان ۳۵ متری سینا، میدان پلیس، مسیر ملاصدرا، پارک صائب و تفرجگاه عباس میرزا انجام شد.

منطقه ۳: ۳۴ هزار

طی هفته گذشته بیش از ۱۲۸۵ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه سه تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۳۴ هزار اصله درخت رسیده است.

این درختان در پارک های کل حوزه اعم از پارک مشروطه، منظریه، و محورهای امامیه، کمربندی آزادی، شریعتی، سلیمان خاطر، بلوار نیاش و شهرک طالقانی کاشته شده است.

منطقه ۴: ۲۷ هزار و ۷۰۰

طی هفته گذشته بیش از ۷ هزارو ۷۷۳ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه چهار تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۲۷ هزار و ۷۰۰ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در نقاط مختلف سطح این منطقه انجام یافت.

منطقه ۵: ۴۳ هزارو ۵۰۰

طی هفته گذشته بیش از ۶۵۰۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه پنج تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۴۳ هزارو ۵۰۰ اصله درخت رسیده است.

منطقه ۶: ۱۸ هزارو ۳۰۰

طی هفته گذشته یک هزارو ۳۰۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه شش تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به بیش از ۱۸ هزارو ۳۰۰ اصله درخت رسیده است.

این درختکاری در پل مایان تا سه راهی فرودگاه، سه راهی فرودگاه، پارک قوناخلار باغی، مقابل پرک حجاج، کوی اتحاد، شهرک امام خمینی(ره) و جاده سنتو انجام شده است.

منطقه ۷: ۱۴ هزار و ۹۴۰

در پارک ها و خیابان های سطح حوزه منطقه هفت تبریز از آغاز نهضت درختکاری تاکنون بیش از ۱۴ هزار و ۹۴۰ درخت و درختچه کاشته شده است. در هفته گذشته آمار درختکاری و نهال کاری این منطقه ۷ هزارو ۴۱۷ اصله بوده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در محورهای مسیرهای جاده اذر شهر باند کناریورفوژ وسط، رسالت، پارک تلاش، مسیر فجر شهرک، صمدی، خیابان بهاران، خیابان نور و اندیشه، شهرک صدرا، اتوبان کسایی، میدان امام حسین(ع)، ۳۵ متری لاله، پارکها و فضاهای سبز سطح حوزه انجام شده است.

منطقه ۸: ۱۷ هزار

طی هفته گذشته سه هزارو ۵۲۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه هشت تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به بیش از ۱۷ هزار اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در پارکها و فضاهای سبز سطح حوزه انجام شده است.

منطقه ۹: ۱۴ هزار

طی هفته گذشته بیش از ۵۶۷ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه ۹ تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به بیش از ۱۴ هزار اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در تفرجگاه بزرگ ایل باغی، پارک مسافر، بلوار شهدای غواص، بلوار شیخ شهاب الدین اهری، ۳۵ متری خاوران، ۶۵ متری خاوران، بلوار خاوران، پارک یاس، شهید باقری، جلالی، پرفسور هشترودی، ضلع جنوبی اتوبان شهیدکسایی، محوطه ساختمان اداری و محوطه مرکز همایش های بین المللی انجام شده است.

منطقه ۱۰: ۱۳ هزارو ۱۴۵

طی هفته گذشته بیش از سه هزارو ۸۷۵ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه ۱۰ تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۱۳ هزارو ۱۴۵ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در اتوبان پاسداران، سه راهی توکلی، ایستگاه پاسگاه، چایکنار دارایی سوم، میدان حضرت ابوالفضل انجام شده است.

تفرجگاه عون بن علی: ۵ هزارو ۹۲۴

طی هفته گذشته ۸۴۰ اصله درخت و درختچه در این تفرجگاه کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۵ هزارو ۹۲۴ اصله درخت رسیده است.

در نهاده ها در ربع رشیدی، محوطه سازمان و تله کابین، اطراف دریاچه، یادمان شهدای گمنام، اطراف استخر میانی، بوستان نهالستان، پارک ائل داغی و پارک پیوند

لینک کوتاه : https://nasletadbir.ir/?p=163252

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.