کاهش بیکاران استان در سالجاری/ بررسی الکترونیکی ۵۴ درصد پرونده‌ها
کاهش بیکاران استان در سالجاری/ بررسی الکترونیکی ۵۴ درصد پرونده‌ها

مدیرکل تامین اجتماعی استان از کاهش بیکاران استان در سالجاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر، تعداد مقرری بگیران بیکاری در استان، یازده هزار و 864 نفر است.

به گزارش نسل تدبیر ، جعفر سمساری در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: شاغلان و بیمه شدگان اجباری سال ۹۸، نسبت به سال ۹۷ و ۹۶ افزایش یافته است.

وی افزود : در حال حاضر ۶۹۷ هزار نفر بیمه شده‌ی اصلی سازمان تامین اجتماعی در استان وجود دارد و در سال ۹۸، مقرری بگیران بیکاری استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که طی ۱۰ ماه نخست سال جاری تعداد مقرری بگیران بیکاری به ۱۱ هزار و ۸۶۴ نفر در استان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در سال رونق تولید به فعالیت‌های خود مانند سال‌های گذشته ادامه میدهد که در طی سال ۹۸ با توجه به وضعیت اقتصادی، سازمان به تمامی تعهدات خود عمل کرده است.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان خاطرنشان کرد: امسال در مقایسه با سال گذشته، شاهد افزایش ۱۳ هزار نفری بیمه شده‌ی اجباری در استان شده ایم، ۱۸۴ هزار و ۸۶۶ نفر مستمری بگیر استان محسوب میشود ‌که طی ۱۰ ماهه‌ی نخست سال جاری ۲۸۸۰ میلیارد تومان مستمری به مستمری بگیران پرداخت شده است.

سمساری نسبت به فعالیت‌های انجام شده سازمان تامین اجتماعی، افزود: امسال اقدامات مهمی از جمله اصلاح‌های ساختاری، ترویج و تامین بیمه‌های اجتماعی زنان خانه دار و دانشجویی بخشودگی جرائم و تصحیح بدهی کارفرمایان، توسط این سازمان انجام شده و همچنین بیش از ۵۰ هزار کارگاه فعال و دارای کارگر در استان مستقر است.

وی یادآور شد: پرونده‌های کاغذی در استان به پرونده‌های الکترونیکی تبدیل شده است و تاکنون ۵۴ درصد پرونده‌ها به طور الکترونیکی بررسی شده است.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون پرونده‌ی بیمه شده به پرونده‌ی الکترونیکی تبدیل شده و در دستور کار است و همچنین در چند شهرستان نیز از جمله هریس، عجب شیر، هشترود، ورزقان و هادیشهر، ترکمنچای و صوفیان اجرا می‌شود.

سمساری با اشاره به اینکه توسعه‌ی خدمات غیر حضوری از دیگر خدمات تامین اجتماعی است افزود: توسعه‌ی خدمات غیرحضوری با هدف دریافت خدمات سریع و آسان در سازمان انجام میشو و تداوم استفاده از سیستم‌های نوین در راستای دولت الکترونیک از رویکر اصلی تامین اجتماعی است.

او بیان کرد:اساس توسعه‌ی خدمات حضوری با هدف دریافت خدمات سریع و آسان در سازمان انجام می‌شود و در سال ۹۸، ۱۳۵ هزار ابلاغیه صورت الکترونیکی به شرکای اجتماعی سازمان اعلام شده و ۸۷  درصد فیش‌های پرداختی در استان به صورت الکترونیکی صادر شده است.

وی گفت: هوشمندسازی کنترل اسامی رانندگان مشمول معافیت، اجرای الکترونیکی، طرح میز خدمت، طرح ساختار نوین خدمات از جمله اقدامات تامین اجتماعی استان در سال ۹۸، است و همچنین میزان قطعی معوقه‌ی سازمان تامین اجتماعی استان از دستگاه‌های استان نزدیک به ۹۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی در ادامه افزود :مراکز خدمات درمانی در شهرستان‌های ملکان، عجب شیر، بستان آباد و هشترود در بهمن ماه افتتاح خواهند شد و همچنین شرکت واحد اتوبوس رانی با ۵۰ میلیارد تومان بدهی، بزرگ‌ترین بدهکار سازمان تامین اجتماعی استان است.

مدیرکل خدمات درمانی تامین اجتماعی استان گفت : خدمات درمانی تامین اجتماعی به کابوس تبدیل شده است و در حال حاضر برای احداث درمانگاه در بستان آباد زمینی به مبلغ حدود ۵۰۰ میلیون تومان خریداری شده ولی شهرداری مدعی شده مالک آن شده است و مانع از احداث این درمانگاه می‌شود.

جمال الدین نیک نامی یادآور شد: برخی ارگان‌های شهری در ساخت بیمارستان با تامین اجتماعی با ما همکاری نمیکنند، و حتی انتقام هم می‌گیرند و تاکنون زمینی برای احداث بیمارستان در اختیار ما قرار نداده‌اند.

او در رابطه با احداث بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی تبریز یادآورشد : سال ۸۷ هیئت وزیران تصویب کرده بود تا سازمان تامین اجتماعی بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی احداث کند و در همین راستا استانداری شهرداری را مکلف کرده بوده تا زمین آن را تامین کند که حتی در این راستا جلسات بسیار متعددی برگزار شد ولی در اثر عدم همکاری مقامات شهری ساخت بیمارستان بی نتیجه باقی ماند.