• امروز : یکشنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۹
0
صادقزاده خبر داد:

ایجاد مجتمع رفاهی و فرهنگی برای بازنشستگان در تبریز

  • کد خبر : 116409
  • ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۴:۱۷
ایجاد مجتمع رفاهی و فرهنگی برای بازنشستگان در تبریز
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: برای بازنشستگان عضو صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز در تبریز مجتمع رفاهی و فرهنگی ایجاد می شود

به گزارش نسل تدبیر، جلسه هم اندیشی بازنشستگان صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز روز دوشنبه ۶ اسفند در محل خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

کریم صادق زاده تبریزی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز و دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی در این جلسه جهت ایجاد مجتمع رفاهی و فرهنگی برای بازنشستگان و شاغلان عضو صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز در تبریز اعلام آمادگی کرد.

وی افزود: از دید گاه ما هیچ گونه تمایزی بین بازنشستگان صندوق های مختلف بازنشستگی وجود ندارد و آنان می توانند از امکانات مختلف خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی استفاده کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات آذربایجان شرقی اظهار کرد: شرایط نامناسب اقتصادی فشار زیادی را به کارگران و بازنشستگان در جامعه وارد می کند و برگزاری تجمعات اعتراضی در گوشه و کنار کشور از این مسئله ناشی می شود.

وی فعالیت های کانون بازنشستگان صندوق آینده ساز را امید بخش دانست و افزود: ما حرکت های منسجم و امید بخش کانون بازنشستگان صندوق آینده ساز را شاهدیم و اطمینان دارم که این حرکت ها به نتیجه خواهد رسید.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی به دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان صندوق آینده ساز اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در قبال سرنوشت کلیه بازنشستگان و کارگران کشور به ویژه بازنشستگان و کارگران صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز احساس مسئولیت می کند.

 وی بر ضرورت رسیدگی به مشکلات اعضای صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز در محافل و مجامع مختلف تاکید کرد و گفت: مشکلات و خواسته های بازنشستگان و کارگران عضو صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز باید در محافل و مجامع مختلف به ویژه در مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت مطرح و مورد رسیدگی قرار بگیرد.

 دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی اهمیت همسان سازی مستمری بازنشستگان را یاد آور شد و گفت: موضوع همسان سازی مستمری بازنشستگان اهمیت داشته و جهت تحقق آن تلاش لازم صورت می گیرد و در اثر پیگیری های فراوان برای انجام آن در سال آینده مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان  در مجلس شورای اسلامی بودجه تخصیص یافت.

وی افزود: اعضای صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز به عنوان صندوق مستقل باید از مزایای قانونی موجود در کشور و مصوبات و حمایت های دولت برخوردار باشند و مشکلات رفاهی و معیشتی آنان رفع شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: هر گونه ستم و اجحاف بر اعضای صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز قابل قبول نیست و در جهت تامین مطالبات بر حق اعضای آن رایزنی های مورد لزوم صورت خواهد گرفت.

مهندس پورگلی عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان صندوق آینده ساز نیز در این جلسه بر ضرورت رسیدگی سریع به مشکلات و تحقق خواسته های بازنشستگان و شاغلان صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز تاکید کرد.

وی مواضع حمایتی وزیر صنعت، معدن و تجارت را با ارزش دانست و افزود : اوایل هفته دیدار مهم و راهبردی با وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت داشتیم و با مساعدت جناب آقای رحمانی مشکلات بازنشستگان و شاغلان صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز تا پایان سال حل و فصل خواهد شد.

عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان صندوق آینده ساز خواسته های اساسی بازنشستگان و شاغلان صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز را تشریح کرد و گفت : خواسته اساسی ما این است که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برابر اساسنامه خود و مصوبات شورای عالی ۱۵ مرداد برای صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز هیئت امنای جدید تعیین و زمینه تحقق خواسته های اعضای این صندوق بازنشستگی را فراهم نماید.

 وی تصویب اساسنامه جدید صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز را با اهمیت دانست و افزود : موضوع تصویب اساسنامه جدید و اتصال صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز به دولت مهم است و برای نیل به این هدف از کلیه روش های متعارف استفاده خواهیم کرد.

مهندس پور گلی جدایی صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز را از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران غیر قابل قبول دانست و گفت: بازنشستگان و کارگران به اعتبار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان یک سازمان دولتی به صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز پیوسته اند و فعالیت این صندوق بازنشستگی در آینده با نظارت و حمایت دولت و در چهارچوب قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی صورت خواهد گرفت.

 وی از صرف هزینه های کلان توسط صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز جهت طرح شکایت های حقوقی و کیفری علیه  نمایندگان بازنشستگان و شاغلان انتقاد کرد و افزود : برگزاری شورای عالی ۱۵ مرداد کاملاً قانونی بوده و باید در جهت ثبت مصوبات آن اقدام شود و هیچ عامل نمی تواند در اراده کانون بازنشستگان برای استیفای حقوق مسلم اعضای صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز خلل و مانع ایجاد کند.

 عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان صندوق آینده ساز یاد آور شد: هر گونه کوتاهی و قصور در تامین منابع مالی و پرداخت تعهدات در آستانه عید توسط صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز نمی تواند پذیرفتنی باشد و باید نسبت به تامین مطالبات مشروع بازنشستگان و شاغلان این صندوق بازنشستگی مساعدت شود.

وی افزود: درخواست های متعدد بازنشستگان و شاغلان صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز از قبیل افزایش مستمری سالانه بازنشستگان، خدمات درمانی مناسب، شفاف سازی عملیات اقتصادی، تصویب اساسنامه جدید و اتصال به دولت و نیز حضور نمایندگان بازنشستگان و شاغلان در ارکان تصمیم گیری صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز، به طور جدی توسط کانون بازنشستگان صندوق آینده ساز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان صندوق آینده ساز همچنین از مساعدت های بی دریغ خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی و حمایت های همه جانبه مهندس صادق زاده از بازنشستگان و کارگران صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز تشکر و قدرشناسی کرد.

لینک کوتاه : https://nasletadbir.ir/?p=116409

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کلمات کلیدی