کشف دوباره انبار احتکار و تولید مواد اسیدی غیر مجاز در تبریز
کشف دوباره انبار احتکار و تولید مواد اسیدی غیر مجاز در تبریز

ماموران اطلاعات سپاه عاشورا در ادامه مقابله با سودجویان و محتکران اقلام بهداشتی کمیاب در بازار، موفق شدند مقدار ۸ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده احتکاری را در شهر تبریز کشف کنند.

به گزارش نسل تدبیر، طبق رصد اطلاعاتی که توسط مأمورین سازمان اطلاعات سپاه عاشورا انجام‌ یافته مبنی بر وجود مواد ضد عفونی دارای ماده خطرناک متانول در تبریز، با دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان موفق به کشف انبار مذکور در حومه شهر تبریز شدند.

در بازرسی انجام‌ یافته از محل مورد نظر بیش از هشت هزار لیتر الکل ضدعفونی متانول که جهت استفاده در مواد ضدعفونی استفاده و در سطح شهر تبریز و شهرهای حومه پخش می‌شد، کشف و علاوه بر آن مقدار قابل توجهی مواد اسیدی که به‌ صورت غیرمجاز توزیع می‌شد، نیز کشف و ضبط گردید.

محل مورد نظر با حضور نمایندگان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و سازمان تعزیرات حکومتی پلمب شد.

همچنین گزارش دیگری از سپاه عاشورا حاکی است، مقداری از مواد مذکور با رصد نیروهای سازمان اطلاعات این مجموعه در حین بسته‌بندی در بسته‌های ۲۰ لیتری نیز در یکی از منازل مسکونی تبریز کشف و ضبط شد.

تحلیل خبر نسل تدبیر؛ از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش مصرف مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی برخی از سودجویان از این شرایط بحرانی سو استفاده کرده و اقدام به انبار کردن مواد و تولید به صورت غیر مجاز کردند، این عمل افراد با توجه به خواست مردم همچنین دستور رئیس قوه قضایی با اشد مجازات روبه رو خواهد شد.