کمک کنید تا دوره دوم پیک کرونا نداشته باشیم
کمک کنید تا دوره دوم پیک کرونا نداشته باشیم

دکتر روحانی، ریاست جمهور اسلامی ایران گفت: مردم عزیز ایران، کمک کنید تا دوره دوم پیک کرونا نداشته باشیم.

به گزارش نسل تدبیر (nasletadbir.ir) :

حسن روحانی‌ روز پنج شنبه با تبریک سال جدید، از زحمات اورژانس، هلال احمر و تمام بخش های درگیر در مقابله با کرونا در آذربایجان‌شرقی تشکر کرد و افزود: ‌ این تلاش‌ها مورد تقدیر مردم است.

وی با اشاره به کاهش مسافرین اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی مردم این استان افزود: ‌ توقع همین بود که مردم آذربایجان شرقی به خصوص تبریز که همیشه شهری پاک بوده و پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند این بار نیز چنین عمل کنند.

وی گفت: ‌ امیدوارم سریعتر از این بحران عبور کنیم و شرایط عادی در زندگی مردم پدید بیاید.

‌حجت الاسلام روحانی یادآور شد: خوشحالم که در دولت یازدهم و دوازدهم ٢ اقدام بزرگ در حوزه بهداشت و درمان و فضای مجازی و ارتباطات انجام شد که الحمدلله اکنون اثر آن را بهتر داریم لمس می کنیم و می بینیم.

وی ادامه داد: ‌ اگر این فضای مجازی نبود و پهن‌باند و اینترنت نبود ماندن مردم در خانه بسیار سخت تر می شد.

رییس جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: ‌ انشالله مردم در این روزها رعایت کرده و در ۱۳ فروردین را از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان از مسوولان استان و اورژانس به صورت ویژه تشکر کرد.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این ارتباط تصویری آخرین وضعیت مقابله با بیماری کرونا را به رییس جمهوری گزارش داد و گفت: بخشنامه امروز وزارت کشور مبنی بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تشدید ممنوعیت ها نیز از امشب در استان اجرا می شود.

محمدرضا پورمحمدی با اشاره به آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان گفت: تا امروز نتیجه تست یک هزار و ۹۴ نفر از بیماران استان، مثبت بوده و متاسفانه نزدیک به یکصد نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

وی تعداد تخت های بیمارستانی استان را پنج هزار و ۲۰۰ تخت اعلام کرد و گفت: تاکنون، ۶۵۰ تخت بیمارستانی برای مداوای بیماران مبتلا به کرونا، اشغال شده است.

پورمحمدی، از تجهیز کامل تخت های بیمارستانی مورد نیاز در بخش های ICU خبر داد و افزود: به برکت اقدامات ارزشمند دولت یازدهم و دوازدهم در استان و تلاش شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، هیچ مشکلی در ارتباط با امکانات و تجهیزات درمانی نداریم.

استاندار آذربایجان شرقی، دوره پیک اول کرونا را در استان مربوط به بازه زمانی ۲۹ اسفند تا سوم فروردین اعلام کرد و گفت: امیدواریم با اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و همراهی بیش از پیش مردم بتوانیم این بیماری را قبل از دوره پیک دوم ریشه کن کنیم.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تردد در جاده های استان بیش از ۶۳ درصد کاهش یافته و اکثر مردم، همکاری خوبی با مدیریت استان و کادر بهداشت و درمان دارند. بخشنامه امروز وزارت کشور مبنی بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز از امشب در استان اجرا می شود.

وی به غربال گری و تب سنجی تمام سرنشینان خودروهای ورودی و خروجی به تبریز و سایر شهرستان های استان توسط جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: در روزهای آتی نظارت بر محدودیت تردد در جاده های مواصلاتی استان و ممانعت از ورود خودروهای غیربومی به استان تشدید می شود.

وی تصریح کرد: امسال هیچ یک از پارک ها و تفرجگاه های استان در روز سیزده فروردین، میزبان مردم نخواهند بود.

منبع: ایرنا