گران‌شدن بی‌برنامه بنزین، فتنه دشمنان در سال ۹۸ را تسریع کرد
گران‌شدن بی‌برنامه بنزین، فتنه دشمنان در سال ۹۸ را تسریع کرد

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: مردمی بودن و توجه به نخبگان دانشگاهی، حوزوی و همچنین رسیدگی به امور مستضعفین توصیه عملی رهبر معظم انقلاب به همه نمایندگان رهبری و ائمه جمعه سراسر کشور است و باید این موضوع مورد توجه همگان باشد.

به گزارش نسل تدبیر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در ششمین همایش ائمه جمعه سراسر استان در شهرستان میانه با بیان اینکه مسائل مهم سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در محل خدمت خود هستند، گفت: مطالبه رهبر معظم انقلاب از نمایندگان ایشان در استان‌ها و ائمه جمعه شهرستان‌های مختلف دنباله روی از مشی رهبری در همه مسائل مهم ملی بین المللی و محل خدمتی خود است.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به حوادث پیرامون افزایش قیمت بنزین و هدفمندی یارانه های انرژی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در رابطه با فشار حداکثری که دشمن در حوزه اقتصادی و ایجاد فتنه در سال ۹۸ اشاره کرده بودند، گران شدن بی برنامه بنزین فتنه دشمن را در سال جاری تسریع کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های این حادثه ناگوار گفت: دشمن با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در اوج گیری اغتشاشات خیابانی بسیار فعال عمل کرد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم افزود: از این رو تأکیدات رهبر معظم انقلاب در رابطه با تقویت شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات به همگان روشن شد که در این رابطه باید اقدامات عملی موثر صورت گیرد.

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر افزایش نشاط و رضایت عمومی در جامعه گفت: نباید به بهانه انتشار اخبار برخی فسادهای اقتصادی، سرمایه های اجتماعی را از بین برد و امنیت، اعتماد عمومی و انگیزه مشارکت مردم را متزلزل کرد.

امام جمعه تبریز با انتقاد از شیوه ابلاغ قانون هدفمندی یارانه بنزین گفت: در شیوه ابلاغ این قانون اشکالاتی همچون افزایش چند برابری بعد از چند سال و توزیع مجدد کارت سوخت؛ عدم اطلاع رسانی و عدم اقناع مردم وجود داشت.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه وجود این اشکالات حوادث آبان ماه را باعث شد، گفت: تخریب اموال عمومی و آسیب رساندن به امکانات مردم که در برخی از شهرها میزان آن خیلی زیاد بود، حاصل بی‌تدبیری در ابلاغ این قانون بوده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با یادآوری اینکه مردم ولایت‌مدار خیلی زود صف خود را از اغتشاشگران به آشوبگران جدا کردند، گفت: در این حوادث به تعبیر رهبر معظم انقلاب؛ تبریز و آذربایجان خوش درخشید و راهپیمایی مردم این شهر حرکت های بعدی در دیگر شهرها را باعث شد.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به انتخابات اسفندماه سال جاری از ائمه جمعه شهرستان های استان خواست: در این موضوع هم مشی رهبری را دنبال کنند و با تبیین ویژگی‌های نماینده تراز انقلاب به مردم روشنگری کنند و از ورود به مصادیق خودداری کنند.