نمایش “سعادت لرزان، مردمان تیره روز” به زودی روی صحنه می رود
 نمایش “سعادت لرزان، مردمان تیره روز” به زودی روی صحنه می رود

یعقوب صدیق جمالی گفت: نمایش سعادت لرزان، مردمان تیره روز به مدت ۲۵ روز روی صحنه می رود که ۷ بازیگر در این نمایش حضور دارند.

به گزارش نسل تدبیر، یعقوب صدیق جمالی کارگردان نمایش سعات لرزان، مردان تیره روز در نشست خبری این نمایش گفت: در دوران اصلاحات در جشنواره بین المللی فجر، برترین نمایشنامه این نمایش انتخاب شده بود و جایزه مادام العمر برای این نمایشنامه در نظر گرفته شده که این جایزه در تاریخ تئاتر ایران بی سابقه بود.

وی ادامه داد: پنج سال پیش در تئاتر شهر روزانه در دو نوبت به مدت ۴۰ روز این نمایش را اجرا کرده بودیم که بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته بود که اجرای مجدد این نمایش را برنامه ریزی کردیم.

کارگردان تبریزی افزود: از لحاظ اقتصادی محدود هستیم و با توجه به وضع مالی جامعه، دستمزد ها، اجاره ی سالن، تبلیغات و …تنها امیدم رسانه ها و خبرنگاران است.

صدیق جمالی گفت: من سعیم را کردم که نوستالژی را رعایت کنم و از ۷ بازیگر موجود در این نمایش ۵ بازیگر از کسانی هستند که پنج سال پیش نیز در این نمایش بازی کرده بودند.

وی افزود: ما در ایران فقط ۲۰ روز یک نمایش را اجرا می‌کنیم و بعد پروند آن را می بندیم و کنار می‌گذاریم‌ هر چقدر هم پر مخاطب باشد دیگر ادامه نمی دهیم ولی در تهران برخی از گروه‌ها یک نمایش را اجرا می‌کنند و اگر بعد از چند ماه شرایط فراهم شد باز هم همان نمایش را اجرا می‌کنند.

کارگردان تبریزی با بیان اینکه در تئاتر نمایشنامه حرف اول و آخر را می زند، ادامه داد: در تئاتر نمایشمان از لحاظ بصری جذاب هست ولی از لحاظ محتوایی ضعیف و انسان شرقی قصه محور است که باید این موضوع در نظر گرفته شود.

صدیق جمالی اظهار داشت: تئاتر دولتی ترکیه، سالانه یک یا دو بار نمایش تولید شده ی خود را به صورت تکرار اجرا می‌کند و اگر سال بعد کمپانی درخواست کرد یک نمایش جدید می‌نویسد و اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: من وقتی به رزومه کاری خودم نگاه می‌کنم فقط ۲ یا ۳ نمایش می‌بینم که استانداردها را تقریبا رعایت کرده‌ام و قابل قبول است.

وی خبر داد: نمایش کوراوغلی ۶۵ نوبت تا سال ۸۰ اجرا شده بود و پرمخاطب ترین نمایش تا آن مدت بود و بعد از ماه محرم و صفر اولین اجرایمان کوراوغلی خواهد بود.

گفتنی است نمایش سعادت لرزان، مردمان تیره روز به کارگردانی یعقوب صدیق جمالی بوده که به قلم علیرضا نادری نوشته شده است و بازیگران آن حامد منافی، سعیده حامد، جمال ساقی نژاد، بیتا آزادی، کوثر صالحی، یوسف اکبر زاده و نیلوفر علیپور هستند.